Egy hagyományos kivitelezéssel szemben a könnyűszerkezetes, jelen esetben acélszerkeztes házak építésénél nincsenek kötelező technológiai szünetek. Ez alól az egyetlen kivétel a betonalap.
A kivitelezés helyszíne nem úszik vízben, lecsöpögő malterban.
A kivitelezés folyamata
A betonalapon elkezdődik a szerkezet felállítása. Beállítjuk a derékszögeket, majd jöhetnek az elemek. A felállítás sorrendjét megkönnyíti az útmutató, ahol az elemek számozva sorban követik egymást.
Természetesen az ezért nem annyira egyszerű, hiszen a szintezést hozzá nem értéssel itt is el lehet rontani. Ha az elemek nem megfelelően vannak egymáshoz illetve, elmegy a sík. A panelek egymáshoz való rögzítése helyszíni csavarozással történik. Egy 100 m2-es családi ház esetén ez körülbelül 4000 csavart használunk el, ez természetesen függ a tető bonyolultságától.
Amint a szerkezet elkészült, első lépésként lefedjük a tetőt és burkoljuk a falakat kívülről.
Amikor ez megvan, a villanyszerelési és gépészeti előcsövezés következik.
Az elektromos védőcsöveket a szerkezetben vezetjük el. Ehhez a gyártás során nyílásokat alakítunk ki.
Ezt követi az acélszerkezet szigetelése (falak és födém/tető), az ablakok behelyezése, a gipszkartonozás, aljaz szigetelés es esztrich beton.
Közben kívülről szigeteljük a falakat és megfelelő időjárás esetén a homlokzat végleges kialakítása is elkészül. Itt nagyon fontos a száraztechnológia előnye, mert nem zárunk be vizet a házba az azonnali külső szigeteléssel, nem kell megvárni, míg a falak megfelelő mértékben kiszáradnak, nem érvényes az, a régi mondás, hogy a ház akkor lesz jó, ha egy telet áll.
Ezt már csak a belső falak végső felületképzése követi.
Szervezett munkával ez nem csak így leírva egy gyors folyamat, hanem tényleg az tud lenni.